Edukacja filmowa, medialna, cyfrowa

DKF "Zacisze" organizuje szereg wydarzeń dla grup zorganizowanych - głównie szkół, przedszkoli, ale także dla organizacji, stowarzyszeń, innych zbiorowości. Jesteśmy, zostajemy lub będziemy inicjatorami lub współorganizatorami warsztatów, szkoleń, wykładów, projekcji, festiwali, przeglądów adresowanych do konkretnych grup widzów. Staramy się odpowiadać na zapotrzebowania "oddolne" - realizujemy zlecenia filmowe i edukacyjno - kulturalne (zgodnie z wymogami podstawy programowej różnych etapów edukacji). Otwieramy się przede wszystkim na Piekary, lecz do współpracy zapraszamy również gminy ościenne. Osoby prowadzące zajęcia to eksperci z dziedzin kulturoznawstwa, medioznawstwa, filmoznawstwa oraz reprezentanci zawodów specjalistycznych (np. terapeuci). Jeśli chciał(a)byś skorzystać z jednej z poniższych propozycji/projektów, skorygować te juz istniejące lub zaproponować inne SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

WIFI ACTIVE!

AKTYWNOŚĆ I KONTENT W SIECI 2016/2017

aktualizowane spotkania na styku kultury cyfrowej, medialnej i popkultury

NARRACJE CYFROWE, czyli auto-kreacje w sieci

„CORAZ BARDZIEJ SNAPCHATOWI…?” Social media 2016 (i 2017?): upgrade.  

„STREAMINGI, SELFIZMY, NARCYZMY…?” Dzisiejsza kondycja (epidemii?) focenia.

„CO ROBIĘ NA ZDJĘCIU ZE WCZORAJSZEJ IMPREZY?” Wprowadzenie do NET-ykiety.

NET – POZYTYWNIE, czyli internetowe trendy, praktyki, tendencje 

„KARIERA YOUTUBERA…” Jak zaistnieć i zarabiać w branży WEBVIDEO?

„KIEDY ZAPUKA POLICJA…” Prawo autorskie w polskiej sieci – fakty i mity.

„WSZYSCY JESTEŚMY NOSICIELAMI WIRUSA…?” Kultura viralu – kultura remiksu. Czy możliwa jest dzisiaj oryginalność? Czy wszystko już było?

„WYLOGUJ SIĘ… DO CZEGO?”Możliwe jest życie czy tylko bycie OFFLINE? O sposobach na zmęczenie cyfrowo – informacyjnym szumem.

„APLIKACJE – DOKĄD NAS ZAPROWADZĄ?” Cyfrowi eksperci wypierają ludzkie doświadczenie? Podmiotowe urządzenia mobilne. START – UP: rozwój modelu biznesowego.

NET – NEGATYWNIE, czyli internetowe (ZŁE) zjawiska, zachowania i wpływy

„CYBER – HOLIZMY I INNE NIEBEZPIECZEŃSTWA CYFROWEGO UNIWERSUM”. O tym, co się dzieje, gdy w necie stajemy się zbyt bierni i nieświadomi.

„WYCIEKI, ZACIEKI, PRZECIEKI… DANYCH” Po co nam prywatność w sieci?

TYMCZASEM W MEDIACH…

„RAMÓWKA TV ODZWIERCIEDLENIEM CZY KREOWANIEM POTRZEB WIDOWNI?” Kontent, format, strategia. Emocje w TV – ile marketingu, ile psychologii.

„W CHAOSIE INFORMACJI (prawda / fałsz). FABULARYZOWANIE RZECZYWISTOŚCI (generowanie emocji)”

TYMCZASEM W POPKULTURZE…

„CO PO GLOBALNEJ KATASTROFIE…? KULTURA ZOMBIE / POST-APOKALIPTYCZNA” Zbiorowe lęki, obawy i strachy społeczeństw na przykładzie katastroficznego kina gatunkowego.

„NIKT, NIGDZIE NIE JEST BEZPIECZNY… POPKULTUROWY KRYZYS ZAUFANIA” Skąd awans i popularność serialowych produkcji telewizyjnych?

„Co to jest za dziewczyna, czy ktoś podpowie mi? Gdy ciało swe wygina - miód malina! CIAŁO W TELEDYSKACH POP I DISCO POLO

„GŁĘBIA WIRTUALNEGO ŚWIATA…OTWARTE STRUKTURY A RETRO – GAMING”

 

COŚ CIĘ ZAINTERESOWAŁO? CHCIAŁ(A)BYŚ POZNAĆ SZCZEGÓŁY OFERTY, COŚ DODAĆ, ZASUGEROWAĆ? NAPISZ!

FILM DOKUMENTALNY I FABULARNY JAKO INSPIRUJĄCE ŹRÓDŁA WIEDZY O WSPÓŁCZESNYM ŚWIECIE I RELACJACH MIĘDZYLUDZKICH 

Obszary tematyczne spotkań (proponowany przedmiot) w formie projekcji i moderowanej dyskusji: 1) „Współczesność: człowiek w świecie” (wiedza o społeczeństwie, historia), 2) „Inni – obcy: sztuka poznania” (wiedza o kulturze, język polski, klasy o profilach artystycznych i humanistycznych), 3) „Etyka (czy?) ekologia” (biologia, geografia, godziny wychowawcze), 4) „Świat w człowieku, czyli poznajmy się – siebie!” (godziny wychowawcze).

SEANSE DLA GRUP ZORGANIZOWANYCH wybranych i skonsultowanych filmów / animacji spośród aktualnych, bieżących propozycji repertuarowych (różne grupy wiekowe). Pomoc merytoryczna w zakresie wzbogacenia lub uzupełnienia zajęć lekcyjnych filmem, nagraniem lub inną formą audiowizualną.

WARSZTATY / SZKOLENIA / KONSULTACJE / SPOTKANIA / WYKŁADY / KONKURSY

UZALEŻNIENIA, ŚRODKI PSYCHOAKTYWNE... Film i nowe media w profilaktyce społecznej i zdrowotnej.

Przykładowe tematy warsztatów / spotkań: hazard online, uzależnienia wśród celebrytów i aktorów, współczesne zmagania z ciałem (anoreksja, bigoreksja, anoreksja, ortoreksja), politoksykomania, lekomania, suplementy diety, „Organizm odurzony” – zmiany w ludzkim organizmie pod wpływem marihuany, ecstasy, amfetaminy oraz dopalaczy, warsztaty poświęcone problemowi anoreksji, bulimii i innych zaburzeniach odżywiania, „Słodko – smacznie – apetycznie: zdrowo?” - o wzmacniaczach smaku, spożywczej chemii zdrowej i niezdrowej, fałszywych strategiach marketingowych i prawdzie o tyciu polskiej młodzieży, ryzykowne miejsca i zachowania w polskiej sieci i inne...

PROJEKCJE / WYKŁADY DLA "SENIORÓW" (np. współpraca z Uniwersytetami III Wieku)


MASZ INNE PROPOZYCJE LUB POTRZEBY? SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Repertuar

Wspierają nas

Ta strona używa pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Kliknij i dowiedz się więcej.

Rozumiem